Nasz Dwór jest doskonałym miejscem do wypadów turystycznych na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Położony zaledwie 15 km od Częstochowy i 25 km od Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, 3,5 km od stacji kolejowej Turów (możliwy dojazd gminnymi busami).

Znajdujemy się 7 km od Olsztyna z takimi atrakcjami jak:
Ruiny XIV–to wiecznego zamku w Olsztynie, Jura Krakowsko-Częstochowska to również świetne możliwości do uprawiania turystyki, zarówno rodzinnej jak i zaawansowanej. Liczne szlaki turystyczne do pieszych wędrówek, trekkingów, trasy rowerowe, jaskinie, skałki do wspinaczki np. Olsztyn: Jaskinia Olsztyńska, Sokole Góry, najgłębsza jaskinia jurajska Studnisko (75,5 m głębokości), Kusięta (10 km ).

Zielona góra: jaskinia w Zielonej Górze, Jeziorko Krasowe, Góry Towarne z jaskiniami. Umocnienia z II wojny światowej to linia różnej wielkości bunkrów i stanowisk strzelniczych, rozrzuconych głównie w lesie miedzy Zrębicami a Przymiłowicami.

Złoty Potok: (15 km od Bukowna): Grota Niedźwiedzia, malownicze stawy w tym Amerykan, łuki skalne. Źródła Elżbiety i Zygmunta, historyczna pstrągarnia, Pałac Raczyńskich, Dworek Krasińskich i regionalne muzeum im. Zygmunta Krasińskiego, Pustynia Siedlecka.
Dalej szlakiem Orlich Gniazd dotrzemy do zamków w Mirowie i Bobolicach (30 km) położonych w Gminie Niegowa.

Mstów prawa miejskie od 1297 r.( 13 km od Bukowna) położony nad rzeką Wartą – plaża i zalew kąpielowy Tasarki, Skała Miłości, Klasztor na Wancerzowie XVw, spływy kajakowe.

Rudniki (19 km) – lotnisko sportowe Aeroklub

Poraj(19 km) – Jezioro Porajskie, pływanie, żeglowanie